![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10862336
*
nr 1086 2336
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), 276/ 310, motivet: 20x49
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2017
kl 18:14:40
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
nr 1086 2336
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), 276/ 310, motivet: 20x49
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2017 |
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54